שווקים באמסטרדם - שוק אלברט קאופ

גיא ואני מאוד אוהבים שווקים, אבל מאוד!

כשאנו נוסעים לטייל בעולם יש לנו 3 אבני דרך בתכנון הטיול: מסעדות, שווקי אוכל ושווקי פשפשים. זה מה שאנחנו אוהבים לעשות ושאר הטיול פשוט נבנה סביבם.


בימים שגרנו בתל אביב, להגיע אל שוק הכרמל היה אחד הבילויים המועדפים עלינו. בין קניות המצרכים לבית, לצעקות הרוכלים, לחום הישראלי, בסופו של כל ביקור, תמיד מצאנו את עצמנו יושבים בבית קפה או מסעדת פועלים ומסיימים את הביקור בשוק כשאנחנו מזינים את הבטן שלנו במשהו טעים אחר.


שוק אלברט קאופ
אנחנו בשוק אלברט קאופ

המעבר לאמסטרדם הביא עמו רוחות של שינוי ועוד איזה שינוי. כאן אף מוכר לא צועק בשוק ואפשר לקנות רק בננה אחת אם רוצים ואפילו לשלם עליה בכרטיס אשראי. ללא ספק שונה מאוד מחווית השווקים בישראל. כשמבקרים בפעם הראשונה בשוק אירופאי שמים לב שהשווקים כאן קודם כל נקיים, אבל מאוד נקיים. אף פעם לא צפוף, והשקט כמה שקט, לפעמים אני שוכחת שאני בשוק.אמסטרדם מתהדרת בכמה שווקים כייפים במיוחד, ומבין כל האטרקציות באמסטרדם, שוק אלברט קאופ לוקח את המקום הראשון.

מדובר בשוק הפופולרי ביותר בעיר ובמקרה גם הותיק ביותר (בן 115 שנים) ובו מעל ל 300 דוכנים שונים ביניהם דוכני בגדים, פרחים, מוצרי חשמל והרבה מאוד אוכל. שוק אלברט קאופ הוא גן עדן לאוהבי השווקים הוא ממוקם בשכונת פייפ המבוקשת והתוססת. בשוק וגם סביבו, ברחובות המקיפים אותו ישנם אין סוף דוכני אוכל רחוב מעולים, ברים מסעדות ומזללות. השוק פתוח 6 ימים בשבוע למעט ימי ראשון, החל מהשעה 9:30 ועד השעה 17:00. עובדה מעניינת על השוק היא שבסוף כל יום הדוכנים נאספים ומפונים מן הרחוב אשר נותר ערום, ומי שמגיע אליו בשעות ערב לא יוכל לתאר לעצמו כי במהלך היום מתנהל ברחוב השוק הכי מתוייר בעיר. הברים והמסעדות שהוסתרו על ידי הדוכנים מתגלים להם פתאום והרחוב מקבל אופי אחר. זהו השוק אליו נהגנו לחזור בכל ביקור שלנו בעיר כתיירים והיום הוא השוק בו אנו עושים בו את הקניות שלנו הביתה. אנחנו עדיין ממשיכים לגלות מקומות חדשים ומיוחדים סביב השוק שעושים לנו הרבה שמח בבטן.כתובת: Albert Cuyp Market, Albert Cuypstraat, Amsterdam

לינק לאתר: http://albertcuyp-markt.amsterdam/?lang=en


156 views
Black and White Earth